---Sponsorlu Bağlantılar---

Kremalı Tadında Tavuk Suyu Çorbası

Kremalı tavuk suyu çorbalarını bilirsiniz, kremsi bir dokusu vardır. İşte bugün sizler için öyle bir tarif hazırladık ki hazır kremalı tavuk çorbalarına taş çıkarır. Hem de kremas�

Kremalı Tadında Tavuk Suyu Çorbası
01 Mart 2019 - 22:13 - Güncelleme: 01 Mart 2019 - 22:15
---Sponsorlu Bağlantılar---
Kremalı tavuk suyu çorbalarını bilirsiniz, kremsi bir dokusu vardır. İşte bugün sizler için öyle bir tarif hazırladık ki hazır kremalı tavuk çorbalarına taş çıkarır. Hem de kremasız yaparak bu lezzeti yakalayacağız.
Şimdi kremasız tavuk suyu çorbası tarifi için gerekli malzemelerimize göz atalım ve yapılışına geçelim.

Tavuk Suyuna Çorba Malzemeleri

  • 5 su bardağı tavuk suyu
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 çay kaşığı nane
Terbiyesi için;
  • 2 tepeleme yemek kaşığı un
  • 1 su bardağı ılık tavuk suyu
Tavuk suyuna çorba
 
 
 

Kremalı Tadında Tavuk Suyu Çorbası Tarifi

5 su bardağı tavuk suyu tencereye alınır ve kaynamaya bırakılır. Bu sırada çorbanın terbiyesi hazırlanır. Terbiyesi için 1 su bardağı ılık tavuk suyu ile un homojen kıvam alıncaya kadar çırpılır.
Kaynattığımız tavuk suyunun içerisine terbiyesi yavaş yavaş eklenir, bu arada çorba da sürekli çırpılır.
Tavuk suyu terbiyesi
Çorbamız koyulaşmaya başlayınca içerisine nane ve tuzu da ekleyip karıştırmaya devam edilir. 2 dakika da kısık ateşte kaynatıldıktan sonra ocak kapatılır ve tencerenin kapağı kapatılır.
Tavuk suyu çorbası tarifi servise hazırdır. Dilediğiniz zaman servis yapabilirsiniz. Tavuk suyu zaten yağlı olduğu için ekstra yağ eklemeniz gerekmiyor.
Tavuk suyu çorba

Tavuk Suyu Nasıl Yapılır?

Tavuklar tencereye alınır ve 1 adet soyulmuş bütün soğan içine eklenir. Üzerini baya geçecek kadar su koyulur. Biraz sıvı yağ gezdirilir, biraz da tuz atılır ve kaynamaya başlayınca en kısık ateşte uzun süre iliği, kemiği, vitamini çıkıncaya kadar pişirilir. Bunu düdüklü tencerede de normal tencerede de yapabilirsiniz.
Tavuk suyu için güvendiğiniz kasaptan, taze günlük çorbalık tavuk (tavuğun sırt kısmı) alıp yapmanızı öneririm. Fiyat olarakta çok uygun oluyor. Alıp buzluğa atıp çorbalarda kullanabilirsiniz.

---Sponsorlu Bağlantılar---

---Sponsorlu Bağlantılar---
Loading...